0

Kiel i Flensburg napravili veliki korak ka četvrtfinalu

Filip Jicha
Filip Jicha
Njemački klubovi imali su uspješan dan u prvim utakmicama osmine finala rukometne Lige prvaka. Nakon što je u četvrtak HSV bio bolji od Valladolida, u subotu su pobjede ostvarili i Kiel i Flensburg.

Aktuelni evropski prvak Kiel obavio je glavninu posla, svladavši u gostima danski Kolding s 36-29. Imala je momčad Alfreda Gislasona samo gol prednosti na poluvremenu (17-16), ali je u nastavku stisnula gas i riješila praktički sve nedoumice i prije uzvrata na svome terenu, 2. aprila. Jicha je s devet golova bio najbolji kod Kiela.

Flensburg je, također u gostima, bio bolji od Szegeda, ali njegova je prednost ipak znatno manja (27-26). Jensen je s osam pogodaka predvodio Flensburg koji će Mađare dočekati u uzvratu 3. travnja.