Rukomet
0

Kadeti iz BiH izborili nastup na EP

FENA
Muška rukometna kadetska reprezentacija BiH (U-18) plasirala se na evropsko prvenstvo koje će se u augustu ove godine održati u Češkoj.

Na kvalifikacijskom turniru koji se protekla tri dana igrao u banjalučkom Boriku kadeti BiH osvojili su prvo mjesto u Drugoj grupi nakon što su u posljednjem, 3. kolu savladali selekciju Holandije sa 27 : 25.

Plasmanom na EP naši kadeti su ostavarili historijski uspjeh jer su postali prva nacionalna rukometna reprezentacija u svim kategorijama koja je izborila učešće u završnici najvećega evropskog takmičenja.

Izabranici selektora Aleksandra Dugića na turniru su još pobijedili ekipu Luksemburga sa 43 : 31, te remizirali sa Francuzima (28 : 28), koji su kao drugoplasirana reprezentacija također izborili nastup na EP-u.