Rukomet
0

"Izviđač" pobijedio, ali "Konjuh" ide dalje

FENA
Sinoć je u Gradskoj sportskoj dvorani u Ljubuškome pred tristotinjak gledatelja odigrana četvrtfinalna utakmica Kupa BiH za rukometaše između domaćeg "Izviđača" i "Konjuha" iz Živinica.

U ovoj utakmici "Izviđač" je pobijedfio rezultatom 22:20, ali "Konjih" ide dalje jer je u prvoj utakmici na svome terenu pobijedio s tri gola razlike, odnosno 29:26.

Domaća mamočad imala je u 55. minuti rezultat koji je vodi dalje (21:18), ali su gosti ponovno smanjili razliku. U zadnjoj minuti pri rezultatu 22:20 domaći su imali napad, ali ga nisu iskoristili i tako su propustili priliku da se plasiraju u polufinale.

Najzaslužniji za pobjedu gostiju svakako je njihov golman Omerović, koji je imao ukupno 20 obrana, a među njima su i četiri sedmerca.

Utakmicu su sudili Fuad Hadžić iz Sarajeva i Senad Štitkovac s Ilidže.