Hrvatska porazila Španiju i izborila prvo mjesto u grupi

4
32
4
S utakmice Hrvatska-Španija (Foto: AFP)
Hrvatski rukometaši došli su i do pete pobjede u isto toliko nastupa na Svjetskom prvenstvu u Španiji, te sa stopostotnim učinkom idu u nokaut fazu takmičenja.
Kauboji su u uzbudljivoj utakmici pobijedili domaćina Španiju 27-25, te izborili prvo mjesto u grupi i dvoboj protiv Bjelorusije u osmini finala.

Početak utakmice bio je uistinu vatren. Igralo se gol za gol, a nakon uvodnog vodstva Španije Hrvatska preuzima konce igre u svoje ruke i do poluvremena stvara dva pogotka prednosti (15-13).

Početak drugog dijela utakmice pripao je u potpunosti Špancima koji minus 2 s poluvremena serijom 8-3 okreću do plus 3, te izgledaju vrlo samouvjereno u tim trenucima. No, Hrvati se još jednom vraćaju i serijom 5-1 dolaze do novog vodstva (23-22).

U posljednjih pet minuta susreta obje su reprezentacije ušle s igračem manje, a nedugo nakon prvog Hrvatska ostaje i bez drugog igrača u polju (na dvije minute), te narednu minutu igra s dva igrača manje od Španaca.

U toj situaciji Zlatko Horvat krade loptu i zabija za 25-25, a u idućem napadu Mirko Alilović brani zicer s crte španskom igraču. Ivan Čupić zabija za vodstvo, ali sa zvukom sirene za time-out koji je pozvao selektor Slavko Goluža

U novom napadu Španija ostaje s igračem manje, a Hrvati iz drugog napada zabijaju za vodstvo 26-25. Rukometaši Hrvatske su bez ikakvog problema zadržali posjed lopte, te u posljednjoj sekundi zabili preko Lovre Šprema za konačnih 27-25.

Najbolji pojedinac susreta bila je kompletna ekipa Hrvatske, a najbolji strijelac Ivan Čupić s osam pogodaka iz devet pokušaja. Marko Kopljar pridodao je četiri gola, a Domagoj Duvnjak, Igor Vori i Damir Bičanić po tri. Jorge Maqueda bio je strijelac sedam golova u redovima Furije.

Hrvatska će u osmini finala igrati protiv Bjelorusije, a eventualnom pobjedom hrvatske reprezentacije i reprezentacije Francuske (protiv Islanda), ove će se dvije velike ekipe još jednom sastati na "velikoj pozornici".

Utakmica protiv Bjelorusije igrati u Zaragozi za dva dana.