EP u rukometu
0

Hrvatska bolja od Norveške, Slovenija od Švedske

Hrvatska je tijesno pobijedila Norvešku u prvom kolu Evropskog rukometnog prvenstva u Austriji, a najveće iznenađenje priredili su Mađari koji su odigrali neriješeno protiv Francuske.

Hrvatska je pobijedila rezultatom 25-23, a utakmicu je obilježila velika borba i neizvjesnost.

Veliko iznenađenje su napravili Mađari koji su s Francuskom, aktuelnim olimpijskim i svjetskim prvacima, odigrali 29-29. Francuska je imala zadnji napad za pobjedu, ali su neobjašnjivo sporo završavali akciju i ostali bez šuta koji im je mogao donijeti pobjedu. No, veću žal mogu imati Mađari koji su imali 27-23 devet minuta prije kraja.

Karabatić je predvodio Francuze sa sedam pogodaka, a isti broj pogodaka je na drugoj strani postigao Ilyes.

Jednako su, pomalo glupo, dva boda izgubili Islanđani. I oni su imali četiri-pet pogodaka razlike u zadnjem periodu igre, ali su dopustili Srbiji da uzme bod. I taj je ogled završio s istovjetnih 29-29.

Slovenci su sa Nokom Serdarušićem na klupi u C skupini došli do velike pobjede nad Šveđanima (26-25), premda su na poluvremenu gubili 13-7. Luka Žvižej zabio je osam golova iz deset pokušaja.