EP u rukometu
0

Hrvati teškom mukom slomili Austrijance

Četvrtu su pobjedu hrvatski rukometaši ostvarili na Europskom prvenstvu u Austriji. U Beču su u drugom kolu 1. skupine pobijedili domaću reprezentaciju 26-23.

Išlo je sve po planu do 24. minute, kada je na semaforu stajalo 11-5 za hrvatsku reprezentaciju. Austrijanci su tu izgubili respekt koji ih je dotad kočio i zabili pet golova zaredom. U trima su navratima u drugom poluvremenu imali izjednačen rezultat, ali ipak niti jednom nisu udpjeli doći u vodstvo.

U završnici je Buntić s dvama pogocima definitivno potvrdio pobjedu.

Ivan Čupić zabio je šest golova iz sedam pokušaja (2-3 sedmerci), dok je Domagoj Duvnjak dodao pet golova iz devet pokušaja. U redovima domaćina najbolji su bili Viktor Szilagyi i Roland Schlinger sa po pet golova.

Sutra (srijeda) u posljednjem kolu druge faze po skupinama Hrvatska u 20.15 igra protiv Danske. Samo pobjeda ih definitivno vodi u polufinale.

U drugoj utakmici igranoj u 2. skupini Španjolska je pobijedila Njemačku, najveće razočaranje u Austriji, 25-20. Victor Tomas za pobjednike je zabio šest golova.