SP rukometaša
0

Francuzi prokockali pobjedu protiv Španije

Reprezentacije Francuske i Španije odigrale su bez pobjednika, 28-28 (18-13) u ogledu 5. kola A grupe na Svjetskom prvenstvu rukometaša u Švedskoj.

Obje su reprezentacije u taj dvoboj zakoračile s maksimalnim učinkom od četiri pobjede u dosadašnjem toku takmičenja, pa je međusobni sraz odlučivao o prvom mjestu. Na kraju su ga, uprkos remiju, osvojili aktuelni svjetski prvaci Francuzi, ali ispustili su pobjedu (a time i prenos maksimalna četiri boda u drugi krug) koja se činila kao sigurna opklada desetak minuta prije kraja pri njihovom vodstvu 27-21.

Ekipa selektora Claudea Oneste odigrala je dosta neodgovorno završnicu dvoboja, izgubila je nekoliko lopti, a i španski golman Šterbik je bio na visini zadatka jer je sjajno zaustavljao neke pokušaje Francuza. U zadnjim trenucima je skinuo zicer Abalou i spasio bod za Špance. Prije toga su i Španci pogodili stativu iz napada kojim su u zadnjoj minuti mogli čak i povesti...

Guigou je zabio šest golova za Francusku, Barachet i Karabatić su dodali po 5. U Španskoj je najefikasniji bio Entrerrios Rodriguez sa 7 pogodaka.

U D grupi domaćin Švedska pobijedila je Poljsku sa 24-21, tako da iz te grupe Argentina, Švedska i Poljska prenose po dva boda. Te tri reprezentacije igrat će u grupi II drugog kruga, kao i tri najbolje selekcije iz C grupe. Podsjećamo, Danska prenosi maksimalna četiri boda, a Hrvatska i Srbija po jedan.