Rukomet
2

Francuska prvi finalista EP-a u rukometu

Slavlje rukometaša Francuske (Foto: AFP)
Rukometaši Francuske osigurali su još jedan nastup u velikom finalu, ovaj put na Evropskom prvenstvu kojem je domaćin Danska.

U prvoj odigranoj polufinalnoj utakmici igrači Claudea Oneste su s 30-27 (12-14) pobijedili Španiju, koja je stalno bila blizu, ali je na kraju opet ostala s gubitničke strane.

Francuska je silovito otvorila utakmicu, te je povela sa 7-2. No, taj rani zaostatak nije obeshrabrio Špance koji su do kraja poluvremena odigrali uistinu sjajno. Okrenuli su kompletan rezultat i na odmor je Španija otišla s prednošću 14-12.

U nastavku je uslijedila dramatična borba u ritmu gol za gol sve do samoga kraja. Tada se Francuska odlijepila na dva razlike i poput najiskusnije ekipe, kakva i jest, održala prednost i proslavila prolaz u finale.

S osam pogodaka prvi je strijelac Francuske bio Luc Abalo. Sedam je dodao Valentin Porte, a po pet Michael Guigou i Daniel Narcisse. Na drugoj je strani prednjačio Joan Canellas s deset golova, dok je pet dodao Julen Aguinagalda.

U nastavku večeri slijedi drugi polufinale, domaćin Danska protiv Hrvatske.