EP u rukometu
0

Francuska prvi finalist

Rukometaši Francuske, aktualni svjetski i olimpijski prvaci, lakoćom su izborili finale na Europskom prvenstvu koje u nedjelju završava u Austriji.

U polufinalu su pobijedili Island 36-28 koji se dobro držao tek do pred kraj prvog poluvremena. Kod 14-13 je Nikola Karabatić zaredao s dva pogotka za 16-13 čime je samo naznačio što će se događati u nastavku.

Nakon samo sedam minuta drugog dijela Francuska je već vodila 23-18 i time je priča bila završena. Sjajno je kod Francuske funkcionirala kontra, kao i vanjski šut Nikole Karabatića koji je pogodio devet puta iz isto toliko pokušaja. Laku pobjedu je uzrokovao i odlični Thierry Omeyer sa 15 obrana.

Uz devet pogodaka Karabatića kod Francuske su se još izdvojili Guillaume Joli i Michael Guigou sa po šest pogodaka. Najbolji strijelac Islanđana bio je Palmarsson sa šest pogodaka.

U finalu Francuska čeka pobjednika meča Hrvatske i Poljske. EP u rukometu, polufinale:

Francuska - Island 36-28 (16-14)