Rukometna Liga prvaka
0

Flensburg uvjerljiv protiv Bosne

Sarajevo-x.com
Rukometaši njemačkog Flensburga večeras su u okviru 3. kola grupe D rukometne Lige prvaka u dvorani "Mirza Delibašić" u Sarajevu opravdali epitet favorita i uvjerljivo savladali šampiona naše zemlje, sarajevsku Bosnu BH Gas, rezultatom 23:35.

Već u prvom dijelu je njemačka ekipa stekla uvjerljivu, dvostruku prednost (9:18) i tako veoma brzo riješila pitanje pobjednika u ovoj utakmici. Naš tim je u nastavku uspio zaigrati bolje i doći do 14:20, ali je već sredinom drugog dijela, u 45. minuti, Flensburg još i povećao prednost iz prvog dijela, bilo je 17:27.

U redovima gostiju istakao se i golman Beutler, sa 16 odbrana, i on je uz prečke i stative najzaslužniji što je njegova ekipa uvjerljivo slavila. U redovima pobjedničke ekipe Egert i Hansen postigli su po osam golova, dok je u timu Bosne najefikasniji sa sedam bio Karačić. Susret je pratilo oko 3.500 gledalaca.

Naš prvak iz tri utakmice ima osvojen jedan bod (protiv Zagreba u prošlom kolu) i predstoji im teška borba za prolazak u narednu fazu takmičenja...

Rezultati 3. kola D grupe:

7. oktobra: Sankt Petersburg - Zagreb 28:35 9. oktobra: Bosna BH Gas - Flensburg Handewitt 23:35

10.oktobra: Ciudad Real - Constanta (19.00 sati)

Parovi 4. kola:

14. okotbra: Constanta - Bosna BH Gas 16. oktobra: Zagreb - Ciudad Real 17. oktobra: Flensburg - Sankt Petersburg

1. Zagreb 3 2 1 0 94:77 5
  2. Ciudad Real 2 2 0 0 59:42 4
  3. Flensburg-Handewitt 3 2 0 1 83:72 4
  4. Sankt Peterburg 3 1 0 2 83:94 2
  5. Bosna BH Gas 3 0 1 2 76:93 1
  6. Constanta 2 0 0 2 45:62 0