Rukomet
9

EP u rukometu: Španija se namučila protiv Mađarske

U okviru drugog kola grupe 2 na Evropskom prvenstvu u Poljskoj Španija se namučila protiv Mađarske, ali je na kraju slavila sa 31:29.

Španija je prije meča bila veliki favorit, no tokom prvog poluvremena Mađarska je bila bolji rival, no ipak se na odmor otišlo rezultatom 15:15.

Drugo poluvrijeme Španci otvaraju serijom 3:0, no Mađari sredinom poluvremena odgovaraju serijom 4:1 i ponovo je utakmica ušla u egal.

Španci su ponovo imali tri gola prednosti u 50. minuti (27:24), a nakon što je Entrerrios pogodio za 29:25 u 54. minuti, bilo je riješeno pitanje pobjednika.

U redovima pobjedničke ekipe Valero Rivera je postigao pet golova, dok je Laszlo Nagy bio najbolji igrač Mađarske sa 9 golova iz isto toliko pokušaja.