Rukomet
0

EP u rukometu: Poljska bez problema protiv Bjelorusije

Rukometaši Poljske bez problema su savladali Bjelorusiju u drugom kolu grupe 1 na Evropskom prvenstvu rezultatom 32:27.

Domaćin smotre najboljih rukometaša Starog kontinenta je već na poluvremenu osigurao pobjedu. Nakon 30 minuta igre na semaforu je stajalo 19:13.

U drugom poluvremenu Poljaci su odigrali opuštenije i konačan rezultat je glasio 32:27.

Poljake je predvodio Michal Jurecki sa devet golova iz 11 pokušaja.

Bjelorusi su od druge minute igrali bez svog najboljeg igrača Sergeja Rutenke koji se povrijedio, pa su odgovornost na sebe preuzeli Sergej Šilovič (6/9) i Baris Puhouski (5/8).

Ovom pobjedom Poljska je dodatno zakomplikovala situaciju u grupi 1 pred posljednje kolo u kojem će se za prolazak u polufinale boriti Norveška, Francuska, Poljska i Hrvatska.