Rukomet
1

EP rukometaša: Teške pobjede Poljske i Švedske

Reprezentacija Poljske pobijedila je Bjelorusiju 31-30 (14-13) u 1. kolu drugog kruga Europskog prvenstva rukometaša u Danskoj u grupi II, dok je Švedska svladala Rusiju 29-27.

Bjelorusija je dvije minute i 45 sekundi susreta s Poljskom vodila s tri gola razlike, 30-27, ali svejedno nije osvojila niti jedan bod! Poljaci su serijom 4-0 u furioznoj završnici ostvarili vrlo važnu pobjedu. Mariusz Jurkiewicz je postigao zadnji gol dvije sekunde prije kraja. On je bio i najefikasniji u pobjedničkoj ekipi s 8 golova, dok je Patryk Kuchczynski dodao šest pogodaka. Bjelorusiju je predvodio Sergej Rutenka s 9 golova.

Švedska je protiv Rusije dobila prvo poluvrijeme s 20-13, ali je svejedno za pobjedu (29-27) morala strahovati do kraja, jer su Rusi u zadnjih 10 minuta triput imali izjednačenje.

Johan Jakobsson bio je najbolji strijelac kod Švedske sa 7 golova, dok je Konstantin Igropulo postigao 11 golova za Ruse.

Rusija i Bjelorusija ovim su porazima i matematički ostale bez izgleda za polufinale. Hrvatska, Francuska, Švedska i Poljska imaju po 4 boda, s time da Hrvatska i Francuska imaju utakmicu manje, koju će međusobno započeti od 20.15 sati u Aarhusu.