SP rukometaša
0

Danska pobijedila Srbiju

Nakon što su hrvatski rukometaši pobjedom protiv Australije 42-15 upisali i treću pobjedu u isto toliko nastupa na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj, odigrane su i preostale utakmice 3. kola u grupi C.

U derbiju kola je Danska svladala Srbiju 35-27 i tako se premetnula zajedno s Hrvatskom u glavnog favorita grupe. Na poluvremenu su Danci imali vodstvo 16-14, no u nastavku su dodatno pojačali igru u oba smjera i na kraju je završilo s velikih 35-27.

Neobičnu utakmicu su, pak, odigrali Tunis i Rumunjska. Naime, tokom 60 minuta igre je postignuto samo 29 pogodaka. Pobijedio je Tunis 15-14 u žestokom okršaju gdje je bilo gotovo nemoguće probiti odbrane koje su igrane na granici dozvoljenog.

Istaknimo i da je u derbiju dana Španija pobijedila Njemačku 26-24 u ogledu grupe A, makar je Njemačka u samu završnicu ušla s rezultatskom prednošću. Poljska je napokon nekoga razbila (Čilea 38-23), dok je Argentina bila bolja od Slovačke 23-18.