Rukomet, EP
0

Danci slavili golom iz sedmerca, Poljaci u polufinalu

Norveški rukometaši su propustili priliku dobiti Dance u posljednjoj utakmici drugog kola grupe 1 Evropskog prvenstva za rukometaše u Beču. Slavili su ipak favoriti 24:23.

Imali su igrači švedskog trenera Roberta Hedina 21:18 prednost na početku 48. minute, kao i 22:20 na početku 54. Njihov najbolji strijelac, ljevokrilni napadač Hĺvard Tvedten, doveo ih je u vodstvo 23:22 tri minute i osam sekundi prije kraja utakmice, ali do kraja više nisu uspjeli zabiti iako je prilika bilo.

Hansen je minutu prije kraja izjednačio na 23:23, da bi Eggert Jensen nakon isteka vremena lobom preko Egea realizirao sedmerac za konačnu pobjedu Danaca, kojom su Norvežani ostali tek s minimalnim izgledima za polufinale, ovisni o ishodu dvoboja Hrvata i Danaca.

Kristian Kjelling bio je najbolji kod Norvežana sa sedam golova. Kod Danaca su po pet zabili Eggert Jensen (4-4 sedmerci), Hans Lindberg i Mikkel Hansen.

Kasper Hvidt skupio je 14 obrana, tri više od norveškog kolege Steinara Egea.

U posljednjoj utakmici drugog kola 2. skupine Poljaci su također minimalno dobili žilave Čehe (35-34) te se time približili nadomak polufinala. Golovima Lijewskog i Jureckog odvojili su se kod 33-33 na 35-33 u samoj završnici. Česi su stigli tek smanjiti.

Karol Bielecki sa sedam je golova bio najbolji u redovima pobjednika. Jednako je toliko na drugoj strani postigao Filip Jicha, najbolji strijelac turnira sa 47 golova.

Rukomet, EP: Skupina I, 2. kolo:

Island – Rusija 38:30

Hrvatska – Austrija 26:23

Norveška – Danska 23:24

Redoslijed: 1. Hrvatska 7, 2. Island 6, 3. Danska 6, 4. Norveška 4, 5. Austrija 1, 6. Rusija 0