Sedamnaest golova razlike
1

Čelik pobjedom nad Zrinjskim zaključio prvi dio sezone

Rukometaši Čelika su u petak navečer u Gradskoj areni Zenica porazili rukometaše Zrinjskog rezultatom 47:30.

Domaćini su utakmicu otvorili veoma ofanzivno i taj način igre uspjeli su zadržati do same završnice, kada su ubjedljivo slavili i sa velikom prednošću zaključili prvi dio sezone Premijer lige za rukometaše Bosne i Hercegovine. U prvom poluvremenu rukometaši Čelika uspjeli su slaviti sa 12 poena prednosti (24:12), dok su drugo poluvrijeme priveli kraju ništa lošije nego prvo poluvrijeme, a na kraju su slavili sa 17 poena prednosti (47:30) i prvi dio sezone zaključili sa devet pobjeda i četiri poraza.

Najbolji u redovima Čelika bili su Kadić sa deset i Begagić sa osam golova, dok su kod gostiju Dominović sa 12 i Mandarić sa 11 golova bili najefikasniji igrači utakmice.

U okviru 13. kola Rukometne premijer lige za muškarce sarajevska Bosna ugostila je Čapljinu koja je poražena sa 32:30.