Premijer liga za rukometaše
0

Čelik pobijedio Derventu uprkos lošoj igri

(Foto: Klix.ba)
Rukometaši Čelika večeras su u Gradskoj areni Zenica pokazali jednu zaista lošu igru, ali dovoljnu za pobjedu nad ekipom RK "Derventa".

Rukometaši Dervente nalaze se na pretposljednjoj poziciji tabele rukometne Premijer lige za muškarce, ali to nije danas uopće predstavljalo neki značaj, jer su utakmici 10. kola dobro namučili rukometaše iz Zenice, koji su ipak na kraju slavili sa samo jednim golom razlike.

U početku utakmice gosti su veoma ofanzivno igrali i na svaki gol domaćina odgovarali su istom mjerom, a na pauzu prvog poluvremena otišli su sa prednošću od 19:18. Rukometni klub Čelik večeras je u ovoj utakmici bio favorit, ali gosti su u drugom poluvremenu pokazali snagu i volju da se bore sa ekipom koja je visoko iznad njih. U drugoj dionici rukometne predstave rukometaši Dervente su dosta griješili, ali su ipak uspjeli da izađu na kraj sa ekipom domaćeg Čelika.

U samoj završnici, na isteku vremena, sudija je svirao deveterac za goste koji potom postižu gol za izjednačenje, ali isti nije bio pravilno izveden. Nakon toga, uslijedila je rasprava među igračima, ali sudija je donio odluku, te su Zeničani na kraju ipak uspjeli zadržat prednost i slaviti sa rezultatom 34:33.

Najefikasniji u redovima crno-crvenih bio je Davor Kadić sa osam golova, a Saša Puljizović postigao je deset golova u sjajnoj igri RK "Derventa".

U okviru 10. kola Rukometne premijer lige Bosne i Hercegovine za muškarce odigrane su još dvije utakmice. Sarajevska Bosna na domaćem terenu je slavila protiv Bosne Prevent iz Visokog rezultatom 26:25, a Gradačac je slavio protiv Goražda rezultatom 33:26.