Rukometna Liga prvaka
0

Bosna Sunce Osiguranje - Doukas 34:22

FENA
Rukometaši Bosne Sunce osiguranja u 1. kolu grupne faze takmičenja Lige prvaka večeras su pobijedili grčki Doukas sa 34:22 (18:13).

U uvodnom susretu bh. prvak je u dvorani "Mirza Delibašić", pred oko 4.000 gledalaca, superiornom igrom ostvario ubjedljivu pobjedu i najavio još jednu uspješnu sezonu u elitnom evropskom takmičenju.

Grčki prvak bio je ravnopravan protivnik do sredine prvog poluvremena nakon čega su izabranici trenera Gregora Cvijiča uspjeli da pronađu svoju igru i u posljednjih 10 minuta ostvare solidnu prednost od pet golova.

Furioznim početkom u drugom dijelu bh. tim, predvođen iskusnim internacionalcima Golićem (sa postignutih 11 golova), Kajganićem (6) i Đurkovićem (5), u potpunosti je slomio otpor Grka, ostvarivši na kraju najubjedljiviju pobjedu u dosadašnjim nastupima u Ligi prvaka.

U drugoj utakmici B-grupe u nedjelju se sastaju danski GOG Svendborg i evropski prvak Ciudad Real, koji će u narednom susretu, 12. oktobra biti domaćin bh. prvaku.