Prijateljska u Loznici
0

Bh. rukometaši golom razlike poraženi od Srbije

Sarajevo-x.com
Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prijateljskom susretu u Loznici od domaće selekcije Srbije sa 29:28 (13:14).

Najefikasniji u redovima bh. tima bili su Damir Doborac i Adnan Jaškić sa po šest golova, Nikola Prce postigao je pet, a Vukašin Stojanović četiri gola.

Naša selekcija imala je u 43. minuti tri gola prednosti (22:19), ali je reprezentacija Srbije u 48. minuti uspjela poravnati (22:22). Do kraja susreta ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a Srbija je tri sekunde prije kraja uspjela pogoditi i osigurati pobjedu.

Podmlađena ekipa BiH odigrala je ovaj susret u sklopu prve faze priprema za Evropsko prvenstvo 2012. godine, dok se selekcija Srbije priprema na nastup u baražu za Svjetsko prvenstvo 2011.

Nakon ovog susreta selektor Vojislav Rađa ponovo će okupiti ekipu 4. juna u Sarajevu pred dva prijateljska susreta sa Grčkom. Utakmice će se igrati 6. i 8. juna u dvorani KSC Skenderija.