LP u rukometu
0

Barcelona prvi put slavila u Kielu

Rukometaši Barcelone prvi su put u povijesti uspjeli pobijediti Kiel u njegovoj Sparkasse Areni. U nedjelju su u utakmici sedmog kola D skupine Lige prvaka Katalonci slavili 32-30 (17-15).

Time su Španci preuzeli vodeće mjesto na tabeli skupine tri kola prije kraja druge faze takmičenja.

Otkako su u 11. minuti poveli prvi put, Katalonci su još samo u dva navrata dopustili Nijemcima prelazak u minimalno vodstvo, dok su sami vodili sa po tri ili čak četiri pogotka razlike.

Ključno se razdoblje utakmice odigralo od 50. do 56. minute, kada su gosti serijom 4-0 otišli s 26-26 na 30-26 vodstvo. Za Kiel je to bilo previše.

Golman bh. reprezentacije Danijel Šarić briljirao je na golu Barcelone zasjenivši Thierryja Omeyera (12 obrana) s 15 odbranjenih lopti. Sjarhej Rutenka i Konstantin Igropulo zabili su po šest golova za Barcelonu, dok je kod domaćih ponovno najbolji bio nezaustavljivi Čeh Filip Jicha, najbolji igrač Europskog prvenstva u Austriji, s 10 golova. Islanđanin Aron Palmarsson pomogao mu je sa sedam golova.