Rukomet
12

Barcelona novi prvak Evrope u rukometu

(Foto: EPA)
Rukometaši Barcelone novi su prvaci Evrope nakon što su u današnjem finalnom susretu rezultatom 28:23 porazili tim Veszprema.

Mađari su poveli na otvaranju utakmice, ali su rukometaši Barce uskoro preokrenuli na 4:2, te prednost održali do kraja prvog poluvremena. Na pauzi je Barcelona imala prednost od četiri pogotka koja je iznosila 14:10.

Sredinom drugog poluvremena Barcelona je imala i pet pogodaka viška, ali je Veszprem uskoro smanjio zaostata na minus dva. U finišu se Barcelona ipak probudila, a svoju dominaciju pretočila je u siguran trijumf.

Sigurdsson i Karabatić sa po šest pogodaka bili su najbolji igrači Barcelone, dok je na drugoj strani Nagy postigao osam golova. U timu Veszprema zaigrao je i Mirsad Terzić, ali se nije upisivao u strijelce.