{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Rezultati posljednjeg kola nogometnih kvalifikacija za SP

F
12.10.2005. u 23:16
0
0
Rezultati posljednjeg kola nogometnih kvalifikacija za SP
0
Rezultati posljednjeg kola nogometnih kvalifikacija za SP
Rezultate posljednjeg kola kvalifikacija za svjetsko nogometno prvenstvo 2006. godine u Njemačkoj možete saznati u nastavku.
Grupa 1:

Andora - Armenija 0:3
Finska - Češka Republika 0:3
Holandija - Makedonija 0:0

Tabela:
1. Holandija 12 10 2 0 28:3 32
-------------------------------------
2. Češka 12 9 0 3 35:12 27
--------------------------------------
3. Rumunija 12 8 1 3 20:10 25
4. Finska 12 5 1 6 21:19 16
5. Makedonija 12 2 3 7 11:24 9
6. Armenija 12 2 1 9 9:25 7
7. Andora 12 1 2 9 4:34 5

Grupa 2:

Albanija - Turska 0:1
Grčka - Gruzija 1:0
Kazahstan - Danska 1:2

Tabela:
1. Ukrajina 12 7 4 1 18:7 25
---------------------------------
2. Turska 12 6 5 1 23:9 23
-----------------------------------
3. Danska 12 6 4 2 24:12 22
4. Grčka 12 6 3 3 15:9 21
5. Albanija 12 4 1 7 11:20 13
6. Gruzija 12 2 4 6 14:25 10
7. Kazahstan 12 0 1 11 6:29 1

Grupa 3:

Luksemburg - Estonija 0:2
Portugal - Latvija 3:0
Slovačka - Rusija 0:0

Tabela:
1. Portugal 12 9 3 0 35:5 30
---------------------------------
2. Slovačka 12 6 5 1 24:8 25
----------------------------------
3. Rusija 12 6 5 1 23:12 23
4. Estonija 12 5 2 5 16:17 17
5. Latvija 12 4 3 5 18:21 15
6. Lihtenštajn 12 2 2 8 13:23 8
7. Luksemburg 12 0 0 12 5:48 0

Grupa 4:

Francuska - Kipar 4:0
Irska - Švicarska 0:0

Tabela:
1. Francuska 10 5 5 0 14:2 20
-------------------------------------
2. Švicarska 10 4 6 0 18:7 18
------------------------------------
3. Izrael 10 4 6 0 15:10 18
4. Irska 10 4 5 1 12:5 17
5. Kipar 10 1 1 8 7:20 4
6. Farska Ostrva 10 0 1 9 4:26 1

Grupa 5:

Bjelorusija - Norveška 0:1
Italija - Moldavija 2:1
Slovenija - Škotska 0:3

Tabela:
1. Italija 10 7 2 1 17:8 23
------------------------------
2. Norveška 10 5 3 2 12:7 18
----------------------------------
3. Škotska 10 3 4 3 9:7 13
4. Slovenija 10 3 3 4 10:13 12
5. Bjelorusija 10 2 4 4 12:14 10
6. Moldavija 10 1 2 7 5:16 5

Grupa 6:

Austrija - Sjeverna Irska 2:0
Engleska - Poljska 2:1
Vels - Azerbejdžan 2:0

Tabela:
1. Engleska 10 8 1 1 17:5 25
2. Poljska 10 8 0 2 27:8 24
-------------------------------------
3. Austrija 10 4 3 3 15:12 15
4. Sjeverna Irska 10 2 3 5 10:18 9
5. Vels 10 2 2 6 10:15 8
6. Azerbejdžan 10 0 3 7 1:21 3

Grupa 7:

SCG - BiH 1:0
Litvanija - Belgija 1:1
San Marino - Španija 0:6

Tabela:
1. SCG 10 6 4 0 16:1 22
-------------------------------
2. Španija 10 5 5 0 19:3 20
-------------------------------
3. BiH 10 4 4 2 12:9 16
4. Belgija 10 3 3 4 16:11 12
5. Litvanija 10 2 4 4 8:9 10
6. San Marino 10 0 0 10 2:40 0

Grupa 8:

Malta - Bugarska 1:1
Mađarska - Hrvatska 0:0
Švedska - Island 3:1

Tabela:
1. Hrvatska 10 7 3 0 21:5 24
2. Švedska 10 8 0 2 30:4 24
------------------------------------
3. Bugarska 10 4 3 3 17:16 15
4. Mađarska 10 4 2 4 13:14 14
5. Island 10 1 1 8 14:27 4
6. Malta 10 0 3 7 4:32 3

Direktno na SP plasirali su se pobjednici grupa: Holandija, Ukrajina, Portugal, Francuska, Italija, Engleska, SCG i Hrvatska. Najbolje dvije drugoplasirane reprezentacije, koje su također izborile diretan plasman su Poljska i Švedska. U dodatne kvalifikacije idu Češka, Turska, Slovačka, Švicarska, Norveška i Španija.

Komentari (0)
Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: