Atletika - Kup Evrope
0

Reprezentacije BiH osvojile šesto i sedmo mjesto

FENA
Ženska atletska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je šesto, dok su atletičari zauzeli sedmo mjesto na takmičenju Kupa Evrope - Druga liga B-grupa, održanom u slovačkoj Banskoj Bystrici.

Najbolje plasmane u pojedinačnoj konkurenciji od bh. atletičarki zabilježa je Lucija Kimani, koja je pobijedila u utrci na 5.000 m, dok je na 3.000 m bila druga. Kod atletičara druga mjesta osvojili su Elvir Krehmić u skoku u vis i Darko Rosić u utrci 800 m.

U obje konkurencije nastupilo je po 14 reprezentacija. U muškoj konkurencji prvo mjesto osvojila je Srbija sa 117 bodova ispred Slovačke sa 114 i Kipra sa 113 bodova. Kod atletičarki pobijedile su Slovenke sa 145 bodova, druge su bile Slovakinje sa 127, a treće Moldavke sa 145 bodova.

Poredak: atletičari: