sport
0

Red Bull Crashed Ice: Marco Dallago pobjednik za 2014. godinu

Austrijanac Marco Dallago pobjednik je Red Bull Crashed Ice za 2014. godinu. Na završnom takmičenju koje je održano proteklog vikenda u Quebec Cityju ponovo je dotakao vrh.

Svojom izvedbom oduševio je veliki broj gledatelja. Tako je stigao do trećeg trijumfa u četiri takmičenja. Prezentirao je dominaciju u sezoni.

“Znao sam da mi je potreban dobar početak u finalnom okršaju. Tako sam se i ponašao. Na kraju sam slavio.“, istakao je Dallago koji je dodao kako će naredne sezone takmičenje biti mnogo teže.

Inače, svjetski prvak je sezonu okončao na ubjedljivom prvom mjestu sa 3800 bodova.

Scott Croxall iz Kanade bio je drugi, sakupio je 2390 bodova. Na poziciji broj tri završio je Cameron Naasz iz SAD-a sa 2200 bodova.

Inače, takmičenja su u ovoj sezoni održana u Helsinkiju, Saint Paulu, Moski i Quebec Cityju.