sport
0

Reli - SP: Groenholm vodeći nakon prvog dana Novozelandskog relija

FENA
Finac Marcus Groenholm u Fordu Focusu nalazi se u vodstvu nakon prvog dana takmičenja na Novozelandskom reliju, 15. utrke Svjetskog prvenstva u reliju.

Nakon prvih pet brzinskih ispita, Gronenholm je vodeći s 31,2 sekundi prednosti ispred momčadskog kolege i sunarodnjaka Mikke Hirvonena. Treće mjesto s 1:16,2 minute zaostatka drži Španac Daniel Sordo u Citroenu Xsari.

Na Novozelandskom reliju nastupa i bivši svjetski prvak u motociklizmu Italijan Valentino Rossi u Subaruu Imprezi i trenutano zauzima 24. mjesto s više od deset minuta zaostatka za vodećim Groenholmom. Rossi se nakon kraja motociklističke sezone okušao u drugom oktanskom sportu i bio je oduševljen što je završio prvi dan.

"Zabavljam se i uživam, rezultat mi nije u prvom planu", izjavio je Rossi, čija je premijera u reliju prije četiri godine završila neslavno nakon što je odustao u prvoj etapi.

Inače, na Novom Zelandu ne nastupa svjetski prvak Francusz Sebastien Loeb, koji se oporavlja od povrede, a već je ranije osigurao obranu naslova.