138

Premijer liga za rukometaše: Bosna pobijedila Konjuh

Piše: Edin Isanović
(Foto: Edin Hadžihasić/Klix.ba)
Rukometaši sarajevske Bosne u okviru 2. kola Premijer lige pobijedili su Konjuh iz Živinica rezultatom 27:26.

Studenti su tokom cijelog meča imali inicijativu. Dobrom odbranom i agresivnim napadom dolaze u vodstvo od 5:0 na otvaranju meča. Predvođeni raspoloženim Memićem (postigao sedam golova) i golmanom Omerovićem (imao 13 odbrana) gradili su rezultatsku prednost. No, nakon time-outa gosti se vraćaju u utakmicu. Na odmor se odlazi kod rezultata 14:12.

U nastavku su gosti pokušavali da stignu prednost. Uspjeli su u 51. minuti kada je semafor pokazivao 23:23.

Međutim, brzim kontrama i polukontrama domaći su lomili protivnika. Strateg domaćih Adem Bašić povukao je dobre poteze u ključnim trenucima. Na kraju je bilo 27:26 za Bosnu. Utakmica se igrala u dvorani Ramiz Salčin pred 500 gledatelja.