sport
0

Premijer liga BiH: Željezničar - Slavija 4:2

NINA
Nogometaši Željezničara savladali su u današnjem susretu 8. kola Premijer lige BiH na domaćem terenu ekipu Slavije rezultatom 4:2.

Sve dvojbe oko pobjednika riješene su još u prvom poluvremenu kada su domaćini imali uvjerljivih, a kasnije se pokazalo i nedostižnih 3:0.

Pogotke za Željezničar postigli su Gredić u 28. minuti s bijele točke, Pjanić u 37., Muharemović u 43. i Admir Raščić u 78. minuti, a za Slaviju Bjelica u 74. i Muminović u 89. minuti.

Željezničar - Slavija 4:2 (3:0)

SARAJEVO - Stadion Grbavica. Gledatelja: 2.500. Sudac: Miro Hrkač (Široki Brijeg) 6,5. Pomoćnici: Mato Stanić (Prud) i Niko Lacić (Brčko).

ŽELJEZNIČAR: Grahovac 6,5, Gredić 6,5, Kajtaz 6,5, Mulalić 6, Memišević 7, Bešlija 6, Ad. Raščić 7, Muharemović 7 (od 46. Dudo 7), Al. Raščić 6,5, Alagić 6, Hadžić 6,5 (od 29. Pjanić 7, od 76. Kudra). Trener: Ratko Ninković.

SLAVIJA: Božović 6, Bjelica 5,5, Đerić 55, Simić 5,5, Radovanović 5 (od 55. Atanacković 5,5), Stefanović 5,5, Injac 5,5 (od 83. Radonja), Vuksanović 6, Stanković 5,5, Muminović 6, Prodanović 5 (od 50. Grubačić 5). Trener: Milomir Odović.

ŽUTI KARTONI: Al. Raščić, Muharemović, Pjanić (Željezničar), Božović (Slavija).