6.9.2006. u 21:53
0
0
0
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u susretu trećeg kola kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2007. u Španiji večeras u Skoplju poražena od Makedonije rezultatom 81:77 (14:14, 26:13, 20:24, 21:26).
Trećim porazom u kvalifikacijama košarkaši BiH sveli su šanse za plasman na EP na minimum. Makedonci su dominirali tokom gotovo cijele utakmice, a predvođeni raspoloženim Stefanovom, te centrima Gečevskim i Stackom, stekli su visoku prednost već nakon prvog poluvremena.

Tek u drugom poluvremenu bh. košarkaši uspjeli su popraviti prosjek šuta, a agresivnijom igrom u odbrani, te preciznim šutevima za tri poena nekoliko puta došli na šest do sedam poena zaostatka. U posljednjoj četvrtini proradio je Krupalija, koji je serijom trojki smanjio prednost Makedonaca na pet poena, a zakucavanjem Domercanta zaostatak bh. selekcije je dvije minute prije kraja iznosio svega tri poena.

Uzvratili su Makedonci serijom od 6:0, pa je Vasiljević sa pet vezanih poena u posljednjoj minuti uspio samo ublažiti poraz.

Sastavi:
Makedonija: Stefanov 27, Stojanoviski, Sokolov, Kurtović 3, Simić, Čekovski 8, Tasovski 2, Gečevski 13, Gjurovski, Stack 25, Gjurov, Dimitrovski 3.

BiH: Vasiljević 10, Firić, Krupalija 18, Tuljković, Kojadinović 6, Domercant 12, Jazvin 2, Teletović, Mršić 9, Hukić 5, Kikanović, Bajramović 15.

Naredni meč košarkaši BiH igraju u subotu, kada u Sarajevu dočekuju reprezentaciju Izraela.

Rezultati susreta trećeg kola B-grupe

Rezultati susreta trećeg kola B-grupe kvalifikacija za evropsko prvenstvo košarkaša 2007. godine u Španiji:

Skoplje: Makedonija - BiH 81:77
Sofia: Izrael - Portugal 61:67

1. Portugal 3 3 0 255:229 6
2. Makedonija 3 2 1 261:272 5
3. Izrael 3 1 2 236:238 4
4. BiH 3 0 3 236:249 3

Parovi 4. kola (9. septembra): BiH - Izrael, Makedonija - Portugal.