EP u odbojci
0

Poljska i Francuska igraju za zlato

Odbojkaši Poljske i Rusije borit će se za zlatnu medalju na Europskom prvenstvu koje se održava u Turskoj.

Poljaci su bez izgubljenog seta u polufinalu svladali Bugarsku. Sjajni Piotr Gruszka (18 poena) i Bartosz Kurek (17) predvodili su svjetske viceprvake do nove pobjede, sedme na ovom prvenstvu na kojem još ne znaju za poraz.

Ako je u prvoj polufinalnoj utakmici u Izmiru nedostajalo neizvjesnosti, druga je sve nadoknadila. Nakon niza preokreta francuski su se odbojkaši senzacionalno plasirali u finale, pobijedivši europske viceprvake, dosad neporažene Ruse s 3-2.

Francuzi su poveli s 2-0 u setovima, imali su i u trećem prednost, ali je završnica ipak pripala Rusima koji su nakon toga projurili i četvrtim setom.

Činilo se da su Francuzi na konopcima i da im nema povratka, posebno kad je Rusija povela s 13-10 u odlučujućem setu i bila samo dva poena od finala. No, "tricolori" su smogli snage za nevjerojatni preokret, serijom izvrsnih blokova su se vratili i iskoristili treću meč-loptu.