Državno prvenstvo u Trebinju
0

Plivači Gradskog kluba vodenih sportova osvojili dva trofeja

FENA
Plivači Gradskog kluba vodenih sportova Sarajevo vratili su se s dva velika trofeja s ljetnjeg državnog prvenstva u plivanju koje je održano u Trebinju.

U kategoriji kadeta, GKVS Sarajevo osvojio je prvo mjesto, dok je u mlađim kadetima bio treći.

„Smatramo ovo velikim uspjehom kluba, a naravno i pojedinaca. Na državnom takmičenju s 19 klubova uspjeli smo ostvariti naš cilj, postavljen u ljeto 2009., a to je osvajanje prvog mjesta“, rekao je glavni trener kluba Igor Bilas.

GKVS Sarajevo osvojio je 28 medalja i to sedam zlatnih, devet srebrenih i 12 bronzanih.

Među osvajačima medalja kod kadeta je Iman Emšo. Osvojila je šest zlatnih, jedno srebro i dvije bronze.

Isa Emšo također je imao najuspješnije prvenstvo do sada, s ostvarenih šest pojedinačnih medalja. Osvojio je pet srebrnih i jednu bronzanu.

Tarik Tahirović osvojio je 1. mjesto na 200m delfin i treće na 1500m slobodno.

Nejra Suljević isplivala je svoje najbolje vrijeme na 50m slobodno (33,38) što joj je omogućilo da osvoji 2. mjesto.

Negra Amhetspahić osvojila je dvije bronze, Adela Mehić osvojila jednu bronzu.

Svoja najbolja vremena plivali su i Lamija Dacić, Omar Babić, Tia Karić, Vedad Ramić, Amina Rovčanin i Hena Švraka.

U mlađim kadetima, osvajači medalja su: Bakir Hadžiahmetović, Lamija Medošević i Amna Vladavić.

„Iako gledamo u manje od dvije godine od osnivanja kluba, možemo biti više nego zadovoljni postignutim rezultatima. Mi smo mlad klub, tako da najviše očekujemo od mlađih kategorija", rekao je Janko Gojković, predsjednih Uprave kluba i trostruki olimpijac Bosne i Hercegovine

Također rekao je da je veliki broj zainteresirane djece i očekuje da će Grad, Kanton i Općine ove godine naći načina da podrže ovaj sport.

Kanton Sarajevo podržao je plivački miting „Swim Olympic Sarajevo 2010.“ kao i određeni broj Općina.