sport
27

Pet medalja za karate reprezentaciju BiH u Čačku

FENA
Karate reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je pet medalja na 41. međunarodnom turniru "Zlatni pojas" u Čačku (Srbija).

Tri medalje, srebrenu i dvije bronzane, osvojile su bh. karatašice.

Srebrenim odličjem okitila se Mirsada Suljkanović u kategoriji do 61 kg, dok je Amila Fazlić osvojila bronzu u kategoriji do 68 kg. Suljkanović i Fazlić došle su do bronze i u ekipnim borbama, a u reprezentaciji su još bile i Larisa Berber i Edina Ćatibušić.

Karataši BiH osvojili su srebrenu i bronzanu medalju. Admir Zukan, Alem Kupusović, Oliver Mandarić, Adi Kurtović i Adnan Adilović došli su do bronze u ekipnim borbama, dok je Admir Zukan u pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji +84 kg osvojio drugo mjesto.

Na turniru je učestvovalo više od 800 takmičara iz 10 zemalja.

Ovo je bila jedna od posljednjih provjera forme najboljih bh. karatista pred nastup na 47. evropskom prvenstvu, koje će od 11. do 15. maja biti održano na Tenerifima (Španija).