{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Otvoren Međunarodni plivački miting "SARAJEVO AQUATICS 2011“

S
12.2.2011. u 19:56
0
2
Otvoren Međunarodni plivački miting "SARAJEVO AQUATICS 2011“
0
U subotu je svečano otvoren Međunarodni plivački miting "SARAJEVO AQUATICS 2011“, te je održan drugi dio takmičenja.
U ime LEN-a, prisutnima se obratio Ivan Varvodić, koji je istakao da je Miting veoma značajan ne samo za Bosnu i Hercegovinu i Sarajevo, nego i za cijeli region.

"Koristim priliku da se zahvalim i čestitam organizatoru, Gradskom klubu vodenih sportova Sarajevo i suorganizatoru takmičenja, Olimpijskom bazenu Otoka, na dobroj organizaciji i naporu kojeg su uložili da se u Sarajevu održi ovako značajan sportski događaj, na zadovoljstvo građana i učesnika. Oni su pozitivan primjer kako treba iskoristiti odlične uslove koje nudi Olimpijski bazen Otoka, kroz organizaciju i učešće na domaćim i međunarodnim takmičenjima, a sve s ciljem unaprijeđenja, razvoja i promocije vodenih sportova u Sarajevu, Bosni i Hercegovini i šire“, rekao je Igor Kamočaji, dogradonačelnik Sarajeva na svečanom otvaranju Mitinga.

U dosadašnjem dijelu takmičenja najzapaženije rezultate su ostvarili:

400 metara mješovito – žene: 1. Katarina Radoš (Hrvatska) 5:07.28 - 701 bod

400 metara mješovito – muški: 1. Fran Krznarić (Hrvatska) - 4.49.75 - 637 bodova

800 m slobodno žene: 1. Ana Matković (Jug - Dubrovnik) 9:53.70

1500 m slobodno muški: 1. Erazmo Maršanić (Mladost - Zagreb) 17:10.22

400 metara slobodno – muški: 1. Vladislav Paskaš (Proleter – Zrenjanin) 4:09.99

200 metara slobodno – žene: 1.Sara Traven (Triglav – Kranj) 2:10.01

200 metara prsno – muški: 1. Igor Terzić (Srbija) 2:24.85

100 metara leđno – žene: 1. Matea Samardžić (Hrvatska) 1:04.47

200 metara leđno – muški: 1. Saša Imprić (Mladost – Zagreb) 2:11.66

100 metara prsno – žene: 1. Ana Radić (Hrvatska) 1:13.93

100 metara slobodno – muški: 1. Arnel Dudić (GKVS Sarajevo) 52.89

200 metara leptir – žene: 1. Katarina Radoš (Hrvatska) 2:26.71

50 metara prsno – muški: 1. Ivan Bilić (Jug – Dubrovnik) 30.37

50 metara slobodno – žene 1. Valery Švigir (Hrvatska) 27.68

50 metara leđno – muški: 1. Ante Cvitković (Jadran – Split) 27.08

200 metara mješovito – žene: 1. Mabel Sulić (Jadran – Split) 2:23.48

100 metara leptir – muški: 1. Lovro Ljevar (Hrvatska) 56.52

50 metara leptir – žene: 1. Valery Švigir (Hrvatska) 28.45

U nedjelju u 8 sati počinju kvalifikacione utrke, a u 16 sati je finalno takmičenje.

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: