SP u atletici
0

Olga Kaniškina obranila zlato na 20 kilometara

Ruskinja Olga Kaniškina pobjednica je ženske utrke Svjetskog atletskog prvenstva u korejskom gradu Daeguu u disciplini brzog hodanja.

Ruskinja je stazu dugu 20 kilometara "prehodala" u vremenu jednog sata 29 minuta i 42 sekunde. Samo 18 sekundi iza nje u cilj je stigla Kineskinja Hong Liu koja je osvojila srebrnu, a 13 sekundi sporija od nje bila je druga Ruskinja, Anisja Kirdjapkina koja je uzela bronzano odličje.

Kaniškina je obranila svoje zlato iz Berlina od prije dvije godine, dok je Kineskinja Liu napredovala za jedno mjesto s obzirom da je 2009. godine osvojila broncu.

Sa starta utrke krenulo je 50 atletičarki, a 40 ih je stiglo do cilja. Šest ih je diskvalificirano zbog nepravilnog hodanja, dok su četiri atletičarke morale odustati.

SP u atletici, 5. dan, rezultati finala:

Brzo hodanje, 20km, atletičarke:

1. Olga Kaniškina (Rus) 1:29:422. Hong Liu (Kin) +0:183. Anisja Kirdjapkina (Rus) +0:314. Elisa Rigaudo (Ita) +1:025. Shenjie Qieyang (Kin) +1:32