sport
19

OI Rio: Amerikanke osvojile zlato u finalu štafete 4x100 metara, Jamajčanke drugoplasirane

Piše: E. M.
Amerikanke Tianna Bartoletta, Allyson Felix, English Gardner i Tori Bowie osvojile su zlatnu medalju u finalu štafete 4x100 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Večerašnjim nastupom Amerikanke su donijele još jedno zlato za Sjedinjene Američke Države, a štafetu 4x100 metara završile su za 41.01 sekundu.

Drugoplasirana je bila ekipa Jamajke koja je završila sa vremenom 41.36, dok je treće mjesto pripalo ženskom timu Velike Britanije koji je kroz cilj prošao sa vremenom 41.77 sekundi.

Amerika i Jamajka sa večerašnjim vremenima ostvarili su i najbolje rezultate sezone, a imale su i identično vrijeme reakcije prilikom predavanja štafete.

Sjedinjene Američke Države na svome kontu trenutno imaju 105 olimpijskih medalja od čega 38 zlatnih, 35 srebrenih i 32 bronzane.