sport
296

Novi bodovi za brzoklizače BiH na SP-u u Osaki

Tarik Omeragić i Samra Selimbegović, reprezentativci Bosne i Hercegovine u brzom klizanju na kratke staze (short track), nastupili su na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje je proteklog vikenda održano u Osaki (Japan).
Na ovom takmičenju nastupila su 124 najbolja brzoklizača i brzoklizačice iz 33 zemlje svijeta, nakon što su prethodno ispunili normu definisanu pravilima Međunarodne klizačke unije (ISU).

Naši reprezentativci imali su solidan nastup i klizali su u granicama svojih trenutnih mogućnosti. Samra Selimbegović je osvojila 41. mjesto u trkama na 500 i 1.500 m, dok je Tarik Omeragić zauzeo 49. mjesto na 1.500 m.

Savez klizačkih sportova Bosne i Hercegovine, uz sve probleme sa kojima se ovaj sport susreće, zadovoljan je sa nastupom naših reprezentativaca u Osaki i na činjenicu da su Tarik i Samra osvojili nove bodove koji će im omogućiti napredak na svjetskoj rang listi najboljih brzoklizača svijeta, saopćeno je iz Saveza klizačkih sportova Bosne i Hercegovine.