BHT Premijer liga BiH
0

Zvijezdi bod sa igračem manje, Leotar se odbranio u Travniku

Piše: Edin Isanović
Završene su tri utakmice 11. kola BHT Premijer lige koje su počele u 14:30 sati. Postignuti su sljedeći rezultati: Zvijezda- Sarajevo 2:2, Radnik – Čelik 2:2 i Travnik – Leotar 1:1.

Zvijezda - Sarajevo 2:2

Bordo tim stigao je u Gradačac sa namjerom da popravi dojam nakon eliminacije iz Kupa BiH od Zrinjskog. No, domaći su već u 6. minuti imali priliku preko Džafića koji nije bio precizan. Potom je pokušao i Pandža. Ipak, to nije donijelo ništa konkretno domaćima.

Igrao se 27. minut kada je dobro šutirao Belošević, ali nije uspio iznenaditi Mirkovića. U 32. minuti bezidejni Sesar izgubio je loptu na sredini terena, a kontranapad je u gol pretvorio Džafić za 1:0.

Gosti su stigli do izjednačenja u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Moranjkić je srušio Hadžića, a sudija je pokazao na jedanaest metara. Siguran realizator bio je Belošević za 1:1.

U 54. minuti veliko slavlje na tribinama gdje su bili smješteni navijači tima sa Koševa. Genijalni Said Husejinović pravi solo prodor i postiže pogodak za 1:2.

U 65.minuti Moranjkić je dobio drugi žuti karton i morao je napustiti teren.Domaći su ostali sa igračem manje u polju. Ipak, Halilović je 68. minuti poravnao na 2:2. Nuhanović je u 79. minuti šutirao sa ivice šesnaesterca, ali nije bio precizan. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

Radnik – Čelik 2:2

Radniku je na noge stigao zenički Čelik. Domaći su bili pod imperativom pobjede kojom su željeli da se približe spanosnoj zoni. Međutim, Čelik je prvi došao do vodstva. Kajkut je u 3. minuti postigao efektan gol. Ipak, poravnao je desni bek domaći Zeljković u 23. minuti. Na odmor se otišlo kod rezultata 1:1.

Travančić je u 48. minuti napravio solo prodor, ali na kraju nije bio precizan. Ipak, jeste Kajkut u 60. minuti kada je nakon dobrog centaršuta upravo Travančića glavom pogodio mrežu Radnika za 1:2. U 78. minuti sjajnu priliku za domaće nije iskoristio Jevtić. Domaći su osvojili bod u 90.minuti golom Basare koji je poravnao na 2:2 i postavio konačan rezultat.

Travnik – Leotar 1:1

Veziri su u dvoboj sa Leotarom ušli pod imperativom pobjede. Ipak, Trebinjci su prvi stigli do vodstva. Iz slobodnjaka je pogodio Šaraba u 33.minuti. Nakon toga domaći su preuzeli incijativu, stvarali su prilike. Uspjeli su poentirati u 44. minuti golom kapitena Ribića. U nastavku su Travničani krenuli ofanzivnije prema golu Leotara. Gosti su se uspješno branili i osvojili jedan bod.

Rezultati susreta 11. kola nogometne BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Radnik - Čelik 2:2 Travnik - Leotar 1:1 Zvijezda - Sarajevo 2:2 Susret Željezničar - Olimpic počinje u 19 sati, dok u nedjelju igraju Slavija - Gradina, Zrinjski - Rudar, Široki Brijeg - GOŠK i Borac - Velež. [-] [+]

1. SARAJEVO 11 8 2 1 24:7 26
  2. ŽELJEZNIČAR 10 7 2 1 16:7 23
  3. ZRINJSKI 10 6 1 3 8:7 19
  4. SLAVIJA 10 5 3 2 8:7 18
  5. BORAC 10 5 1 4 15:9 16
  6. OLIMPIC 10 4 4 2 10:7 16
  1. ŠIROKI BRIJEG 10 4 3 3 13:10 15
  2. LEOTAR 11 4 3 4 13:14 15