Zvanično: FK Željezničar i Zoran Kokot sporazumno raskinuli saradnju

5
0
Zoran Kokot (Foto: Arhiv/Klix.ba)
Portal Klix.ba je ranije objavio da će Zoran Kokot napustiti FK Željezničar, a ovaj bh. nogometaš je to i potvrdio. Raskid saradnje je sada ozvaničen.
Sada već bivši napadač našeg Željezničara, Zoran Kokot, raskinuo je saradnju sa Plavima i od danas je slobodan nogometaš.

Nakon sporazumnih raskida sa Mladenovićem, Uzelcem, Diattom, Livajom i Stokićem, danas je dogovoren sporazumni raskid ugovora i sa napadačem, Zoranom Kokotom. Kokot je u januaru ove godine stigao na Grbavicu iz redova Slavije, a debitovao je na utakmici sa Olimpicom 1. marta, kada je u pobjedi Plavih rezultatom 3:0 postigao dva gola.

Zoran je u plavom dresu odigrao 38 utakmica, a postigao sedam golova. Tri puta je postizao gol Olimpicu, a po jednom Slobodi, Ferencvarošu, Veležu i Čeliku. Ukupno je odigrao 2.968 minuta za Željezničar.

U karijeri je pored Željezničara nastupao i za Slaviju, Beveren, Mes Sarcheshmeh Kerman, Gol Gohar te Olimpic.

"FK Željezničar se zahvaljuje Zoranu Kokotu na dosadašnjem doprinosu u našem dresu, te mu želi mnogo sreće u nastavku karijere", saopćeno je.