6

Zukanovićeva Sampdoria remizirala sa Empolijem

Ervin Zukanović u duelu sa strijelcom Manuelom Pucciarellijem (Foto: EPA)
U posljednjem susretu desetog kola italijanske Serie A Sampdoria je dočekala Empoli i odigrala neriješeno (1:1).

Gosti su poveli u 59. minuti preko Manuela Pucciarellija. Saponara mu je dodao loptu, a napadač gostiju sjajno se oslobodio našeg reprezentativca Ervina Zukanovića i pogodio desni gornji ugao golmana Viviana.

Ipak, Sampdoria je došla do izjednačenja u 67. minuti, a strijelac je bio Eder. Fernando je ukrao loptu gostima na tridesetak metara od njihovog gola i sjajno proigrao napadača Sampdorije kojem nije bilo teško matirati Skorupskog za konačnih 1:1.

Gosti su od 88. minute igrali s igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Diousse.

Zukanović je igrao svih 90 minuta u domaćem sastavu.

Rezultati 10. kola Serije A: Bologna - Inter 0:1 (Icardi), Milan - Chievo 1:0 (Antonelli), Roma - Udinese 3:1 (Pjanić, Maicon, Gervinho - Thereau), Atalanta - Lazio 2:1 (Basta autogol, Gomez - Biglia), Frosinone - Carpi 2:1 (Ciofani, Sammarco - Marrone), Napoli - Palermo 2:0 (Higuain, Mertens), Sassuolo - Juventus 1:0 (Sansone), Torino - Genoa 3:3 (Lopez, Zappacosta, Tachitsidis autogol - Laxalt 2, Pavoletti), Verona - Fiorentina 0:2 (Marquet autogol, Kalinić), Sampdoria - Empoli 1:1 (Eder - Pucciarelli).