29

Zukanović strijelac u porazu Sampdorije od Sassuola

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Sassuolo je u gostima protiv Sampdorije slavio sa ubjedljivih 3:1 u okviru 15. kola italijanske Serie A i tako se uključio u borbu za evropska takmičenja.

Sassuolo je utakmicu riješio već u prvom poluvremenu. Accerbi je pogodio u osmoj minuti nakon asistencije Politana. Na 2:0 povisio je Floccari u 27. minuti, a velikih 3:0 u 39. minuti postavlja Pellegrini (19) koji je tako postao najmlađi strijelac u ovoj sezoni Serie A.

Koliko je Sassuolo bio dominantan pokazuje činjenica da su imali devet šuteva u okvir gola u prvom poluvremenu što je rekord u dosadašnjem dijelu lige.

Konačnih 3:1 postavio je naš Ervin Zukanović koji je u igru ušao u 81. minuti, a prelijep pogodak glavom je postigao u 90. minuti susreta.