43

Zukanović donio pobjedu Chievu protiv Parme golom iz slobodnog udarca

(Foto: EPA)
U 22. kolu talijanske Serije A Parma je ugostila Chievo. Gosti su pobijedili rezultatom 1:0, a gol vrijedan tri boda postigao je bh. nogometaš Ervin Zukanović.

Domaći su zaprijetili već u 8. minuti preko Nocerina, šutirao je sa 11 metara, a golman Chieva Bizzarri sjajno odbranio. Gosti su uzvratili u 21. minuti kada fenomenalnu šansu nije iskoristio Schelotto. Lopta je završila iznad gola.

Parma je u 30. minuti ostala bez Galloppe, koji je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Igrala se 43. minuta kada je Feddal šutirao s ruba šesnaesterca, a lopta je zavšila iznad prečke gola gostiju iz Chieva.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0.

Publika je gol vidjela početkom drugog poluvremena. Dogodilo se to u 54. minuti kada je bh. nogometaš Ermin Zukanović postigao lijep gol za Chievo iz slobodnog udarca.

Nova velika prilika za Chievo se ukazala u 68. minuti, Pellissier je izašao sam pred golmana Parme Mirantea, koji je uspio sačuvati svoju mrežu.

Do kraja utakmice su gosti propustili još tri prilike, prvo je Bottin udarac u 80. minuti blokirala odbrana Parme, potom tri minute kasnije Meggiorini pogodio stativu, a u 91. minuti je Birsa bio neprecizan iz izgledne pozicije.

Utakmica je završena minimalnom pobjedom Chieva nad Parmom zahavljujući golu Zukanovića.

Chievo je 17. na tabeli sa 21 bodom, a Parma je posljednja 20. sa devet osvojenih bodova.