0

Zrinjski slavio protiv Tobola u gostujućoj utakmici

Sarajevo-x.com
Ekipa "Zrinjskog" savladala je kazahstanski "Tobol" rezultatom 2:1, u prvoj utakmici u okviru prvog pretkola Evropske lige.

Kao što su i najavli prije polaska na put "plemići" su u utakmicu ušli sa maksimalnim optimizmom. Iako su nakon prvog poluvremena u svlačionice otišli s rezultatom od 1:0 za ekipu "Tobola", svoju snagu su pokazali već u trećoj minuti drugog poluvremena kada je do izjednačujućeg pogotka došao Mate Dragičević.

Upravo Dragičević je bio strijelac i drugog gola u 82. minuti, te je na taj način svom klubu osigurao dobar rezultat pred revanš susret koji će biti odigran u Mostaru za sedam dana.

Inače, gol za ekipu "Tobola" postigao je Zhumaskaliyev u 13. minuti. Evropska liga, 1. pretkolo:

Tobol - Zrinjski 1:2 (Zhumaskaliyev 13/ Dragičević 53, 82) Olimpija Ljubljana - Široki Brijeg u 20.15 sati