0

Zrinjski savladao Velež u mostarskom derbiju, Slavija i Leotar remizirali

Piše: D. B.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Danas su u terminu od 13 sati odigrane dvije utakmice 15. kola BHT Premijer lige. Mostarski derbi je završen pobjedom Zrinjskog nad Veležom rezultatom 2:1, dok su Slavija i Leotar su podijelili bodove odigravši 0:0.

Zrinjski - Velež 2:1

Sjajno je Velež otvorio derbi utakmicu protiv Zrinjskog u Mostaru. Rođeni su poveli u 3. minuti kada je Hajdarević savladao Melhera. Nakon primljenog gola su Plemići imali priliku preko Arenžine, ali gola nije bilo. U 22. minuti Aničić šutira iz slobodnnjaka ka gostujućem golmanu Bobiću, ali bez željenog rezultata. Do kraja prvog poluvremena je Okić propustio dvije sjajne prilike za Velež, a u finišu je stigla kazna. Prvo je Aničić opasno zaprijetio u 40. minuti iz slobodnog udarca, a onda je u sudijskoj nadoknadi također iz slobodnjaka pogodio Arežina. Da situacija bude gora po Rođene, crveni karton je zbog prigovora dobio Rahimić. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:1.

Zrinjski je u drugom poluvremenu imao igrača više na terenu, pa su Plemići imali više prostora za igru i kreiranje napada. Igrala se 56. minuta kada je priliku propustio Aničić. U 78. minuti je Aničić pao u kaznenom prostoru Veleža, ali penala nije bilo. Igrala se 85. minuta kada je Marković zbog simuliranja dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, tako da su obje ekipe od tog trenutka igrale sa po 10 igrača. Kada su mnogi pomislili da će utakmica završiti remijem, Muminović je u 87. minuti asistirao Aničiću, koji je svojim golom donio pobjedu Zrinjskom u mostarskom derbiju rezultatom 2:1.

Slavija - Leotar 0:0

Slavija je od prve minute silovito krenula ka golu gostiju iz Trebinja. Vidić i Mamič su propustili donijeti ravno vodstvo ekipi iz Lukavice. Odlične prilike su u nastavku propustili Rašević i Mamić, no Milenkovićeva mreža je ostala netaknuta. Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Igrači Slavije su bolje zaigrali u drugom poluvremenu. U prvim minutama nastavka je dvije prilike za domaće propustio Kokot. Domaći su nastavili ofanzivu ka golu Trebinjaca. Gosti su u 56. minuti zaprijetili preko Filipovića. Do kraja susreta je bilo još nekoliko poluprilika na obje strane, ali se rezultat nije promijenio. Ostalo je početnih 0:0.

Večeras se na Grbavici igra posljednji susret jesenjeg dijela prvenstva, a sastaju se Željezničar i Široki Brijeg. Utakmica počinje u 19 sati. Razultati 15. kola:

-subota, 24. novembra: Radnik - Sarajevo 2:1 Rudar - Gradina 4:0 Zvijezda - Travnik 3:1, Borac - GOŠK 1:0.