Sudijska lakrdija u Mostaru
0

Zrinjski – Sarajevo 1-1

Piše: Edin Isanović
U derbi susretu 11. kola nogometne Premier lige BiH nogometaši Sarajeva i Zrinjskog odigrali su bez pobjednika, 1:1.

Od početka meča tim sa Koševa nagovijestio je da nije došao u Hercegovinu da se brani. No, prvu priliku propuštaju domaći u 4. minuti. Prince odlično šutira, ali Alaim brani. Šest minuta kasnije prilika i za goste. Na sjajan centaršut sa desne strane nije najbolje reagovao Alen Škoro, koji sa nekoliko metara prebacuje gol. Ipak, najizgledniju šansu prvog poluvremena nije iskoristio Kordić. Naime, u sudijskoj nadoknadi iskosa sa lijeve strane šutirao je pored gola, čime je zaključio niz promašaja. Na odmor se otišlo kod rezultata 0-0.

Nastavak je donio blagu incijativu domaćih, dok su gosti iz glavnog grada svoju šansu čekali iz kontranapada. Dočekali su je u 60. minuti. Rizvanović je u šesnaestercu Zrinjskog fantastično pronašao Jahovića. Napadač bordo tima nije na najbolji način zahvatio loptu, te je za trenutak intervenisala odbrana „plemića“, no na odbijenu loptu natrčao je Alen Avdić koje je zakucao iza leđa Melhera.

Nakon toga izabranici Dragana Jovića krenuli su po poravnanje, što je ostavilo još više prostora za goste koji su u dva navrata opasno zaprijetili.

Da je gostima gotovo nemoguće pobijediti u Premijer ligi BiH mogli smo vidjeti i u ovom dvoboju koju je direktno prenosio BHT1. Desetak minuta prije kraja nogometaši Zrinjskog su poravnali iz čistog ofsajda . Strijelc je bio Kordić, a pomoćni sudija Tihomir Sučić nije signalizirao nedozvoljenu poziciju. Na terenu je nastala pravak zbrka. U jednom trenutku Avdić je dotrčao do komentatora BHT1 gdje je zahtijevao da vidi sporni momenat. Sa razlogom jedobio žuti karton, ali pošto je imao već jedan morao je ranije u svlačionicu. Domaći su do kraja mogli i do pobjede, ali Kordićev šut sa tri metra zaustavio je Alaim.

Ovdje treba podvući i nesportsko ponašanje pojedinih igrača oba tima. Ostaje da vidimo kako će na ovu očiglednu grešku reagovati kontrolori suđenja, jer ovakvi potezi tjeraju zaljubljenike nogometa sa stadiona.

11. kolo Premijer Lige BiH:

subota:

Čelik - Travnik 2:1 Zvijezda - Laktaši 4:1 Rudar - Modriča 1:0 Željezničar - Velež 1:0 Borac - Sloboda 1:0