11

Zrinjski s lakoćom savladao Mladost, Karić donio trijumf Čeliku nad Veležom

(Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
Nakon što su ranije danas Široki Brijeg i Travnik slavili kod kuće nad Drinom i Olimpicom, i Čelik i Zrinjski su nastavili seriju pobjeda domaćina.

Čelik je dočekao Velež i goste iz Mostara savladao sa 1:0. Strijelac odlučujućeg gola na susretu bio je Mahir Karić koji je sjajno završio odličnu akciju Zeničana.

Zrinjski je s visokih 4:0 nadigrao Mladost iz Doboja kod Kaknja.

Strijelci za mostarski tim su bili Stevo Nikolić u 52. minuti, Ognjen Todorović u 69. i 84., te Miloš Filipović u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Gostujući igrač Aldin Šišić je u 90. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Rezultati 14. kola Premijer lige BiH: Široki Brijeg – Drina 5:1, Travnik – Olimpic 2:1, Čelik – Velež 1:0, Zrinjski – Mladost DK 4:0.

Susret Borac – Radnik igra se od 17:00 sati (prijenos na BHT1).

Sutra igraju Sarajevo – Sloboda 13:00 sati (prijenos na Arena Sport BiH), Rudar Prijedor – Željezničar 13:30 sati (prijenos na Moja TV), Slavija – Vitez 13:30 sati.