6

Zrinjski pobijedio Olimpic na Otoci

Piše: N. J.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog savladali su kao gosti 1:0 ekipu Olimpica u posljednjoj utakmici 14. kola Premijer lige BiH.

Zrinjski je došao u vodstvo u 78. minuti nakon velike greške Bogičevića. Petrak je ukrao loptu, izašao sam pred golmana Tomovića i pogodio za vodstvo Mostaraca 1:0. Ispostavilo se da je to bilo dovoljno za pobjedu i nova tri boda Zrinjskog, koji je ovim izbio na 2. mjesto Premijer lige.

Olimpic je nešto bolje otvorio utakmicu, no Olimpic je disciplinovanom igrom sprečavao da dođu do ozbiljnije prilike. Domaći tim je imao najbolju šansu u 25. minuti, kada udarac Bogičevića nakon kornera brani Dujković. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova.

Vukovi su krenuli ofanzivno i početkom drugog dijela, no bez rezultata. A onda se u 78. minuti desio odlučujući momenat kada Petrak dovodi goste u vodstvo 1:0.

Deset minuta poslije veliku priliku za Olimpic propustio je Muharemović koji je neometan šutirao glavom sa sedam metara, ali je lopta otišla pored gola.

Rezultati 14. kola Premijer lige BiH, subota: Čelik - Radnik 2:1, Drina - Borac 0:0, Mladost - Sloboda 1:0, Sarajevo - Vitez 1:0, Široki Brijeg - Slavija 2:0, Travnik - Željezničar 0:0 i Velež - Zvijezda 3:2.

nedjelja: Olimpic - Zrinjski 0:1