23.3.2010. u 20:27
0
56
0
Željezničar – Zrinjski 3-1 rezultat je prve utakmice polufinala Kupa BiH. Izabranici Amara Osima napravili su dobar posao pred uzvrat u Mostaru. Prije početka utakmice golman tima sa Grbavice Ibrahim Šehić uručio je Edinu Džeki dres Željezničara sa brojem 11. Jedan od najboljih nogometaša na Starom kontinentu dobio je veliki aplauz gledalaca u Dolini ćupova.
Samo otvaranje utakmice donijelo je očekivanu ofanzivu domaćih, pa je Bučan poentirao već u 15. minuti. Lopta je na putu do gola zakačila nekoga iz odbrane Zrinjksog i odsjela u mreži.

Nakon toga nogometaši Zrinjskog krenuli su odlučniji ka golu tima sa Grbavice. Izjednačenje je stiglo u 31 minuti. Ubačenu loptu iz kornera Kordić šalje iza Šehićevih leđa za 1-1. Ovim rezultatom okončano je prvo poluvrijeme.

Nastavak je donio mnogo bolju igru domaćih. U 60. minuti uigrana akcija. Na sjajan centaršut Bekrića odlično reaguje Mešanović i glavom pogađa za 2-1.

Osam minuta kasnije Bučan je postigao svoj drugi gol. Naime, našao se u situaciji jedan na jedan sa golmanom Hadžićem i poslao loptu u mrežu.

U tim trenucima igra "plemića“ potpuno se raspala. Iako su igrači Željezničara do kraja meča imali još nekoliko prilika nisu uspjeli postići gol. Ostalo je 3-1 što je dobra zaliha pred revanš u Mostaru.