0

Zrinjski na krilima Mešanovića i Filipovića porazio Slaviju

(Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
Fudbaleri Zrinjskog opravdali su ulogu favorita u šestom susretu BHT Premijer lige pobijedvši na stadionu Pod Bijelim brijegom tim Slavije iz Istočnog Sarajeva rezultatom 4:0.

Domaći igrači od starta utakmice su imali više od igre, ali terensku inicijativu tokom prvih pola sata nisu uspijevali krunisati izglednom prilikom ili pogotkom. Za to vrijeme gosti su uspjeli ozbiljnije ugroziti domaći gol, ali je pokušaj Ristića završio na prečki.

Kazna za promašaj uslijedila je pet minuta kasnije kada su domaći igrači ipak poveli pogotkom Jasmina Mešanovića.

Zrinjski je u nastavku igrao onoliko koliko je bilo dovoljno da se zadrži stečena prednost, a do kraja su uspjeli postići još tri pogotka. Za potvrdu trijumfa potrudio se rezervista Miloš Filipović, da bi u finišu domaći igrači uspjeli postići još dva pogotka.

Prvo se za 3:0 pobrinuo svojim drugim pogotkom Miloš Filipović, da bi do kraja i Jasmin Mešanović postigao svoj drugi pogodak večeras za konačnih 4:0.