Na Farskim Otocima
5

Zlatan Ibrahimović doveo Švedsku do pobjede

Zlatan Ibrahimović (Foto: Arhiv/AFP)
U velikim su problemima bili švedski nogometaši na gostovaju kod Farskih Otoka u dvoboju grupe C kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine. Na kraju su ipak došli do pobjede 2:1.

Prvo je poluvrijeme u Torshavnu završilo bez pogodaka, a onda su domaći senzacionalno poveli preko Rogvija Baldvinssona u 57. minuti. Jedna od najslabijih reprezentacija u Evropi ipak nije izdržala. Zlatan Ibrahimović je osam minuta kasnije proigrao Alexandra Kačaniklića za 1-1, a onda je u 75. minuti napadač PSG-a sam zabio za pobjedu do koje se očekivao puno lakši put.

U istoj grupi Austrija je na gostovanju kod Kazahstana odigrala samo neodlučeno bez pogodaka.

I Češka se u sklopu grupe B prilično namučila protiv još jednog “liliputanca” evropskog nogometa - Malte. Gosti su u Plzenu izvukli 1-1 nakon prvih 45 minuta, ali su domaći do kraja ipak postavili stvari na svoje mjesto i slavili s 3-1. Gebre Selassie, Pekhart i Rezek su bili strijelci za Češku.

Kvalifikacije za SP u Brazilu:

Grupa B Češka - Malta 3-1 (Gebre Selassie 34, Pekhart 52, Rezek 67 / Briffa 38)Armenija - Italija (kasnije)Bugarska - Danska (kasnije) Redoslijed: 1. Italija 4 boda (2 utakmice), 2. Češka 4 (2), 3. Bugarska 4 (2), 4. Armenija 3 (2), 5. Danska 1 (1), 6. Malta 0 (3)

Grupa C Farski Otoci - Švedska 1-2 (Baldvinsson 57 / Kačaniklić 65, Ibrahimović 75)Kazahstan - Austrija 0-0Irska - Njemačka (kasnije) Redoslijed: 1. Njemačka 6 (2), 2. Švedska 6 (2), 3. Irska 3 (1), 4. Austrija 1 (2), 5. Kazahstan 1 (3), 6. Farski Otoci 0 (2)

Grupa I Finska - Gruzija 1-1 (Hämäläinen 63 / Kashia 56)Bjelorusija - Španija (kasnije) Redoslijed: 1. Francuska 6 (2), 2. Gruzija 4 (3), 3. Španija 3 (1), 4. Finska 1 (2), 5. Bjelorusija 0 (2)