74

Özil doveo Njemačku u vodstvo, Italija izjednačila Bonuccijevim golom iz penala

U trećoj četvrtfinalnoj utakmici Eura u Francuskoj Njemačka igra protiv Italije, a trenutno je 1:1.

Prvo poluvrijeme je proteklo bez mnogo šansi, gdje smo gledali taktiziranje oba tima. Najbolju šansu imali su Italijani u finišu prvog dijela kada je udarac Sturara izblokirao Boateng.

Ni drugo poluvrijeme nije počelo mnogo interesantnije, ali smo nakon nešto više od 20 minuta igre vidjeli gol.

Skoro nevidljivi Mesut Özil uspio je matirati Buffona u 66. minuti nakon što su prethodno Gomez i Hector odigrali lijepu akciju na lijevoj strani.

Italija je uspjela izjednačiti u 77. minuti golom Bonuccija iz penala. Računajući i Svjetsko prvenstvo u Brazilu, ovo je prvi gol koji je na velikim takmičenjima primio Neuer još od polufinala spomeutog prvenstva kada je Njemačka sa 7:1 pregazila Brazil. Strijelac za Brazil bio je Oscar u 90. minuti. Od tada Neuer nije primio gol u finalu Mundijala, kao ni u prethodne četiri utakmice Eura u Francuskoj. Ukupno, niz je trajao 612 minuta (120 minuta na Mundijalu i 492 minute na Euru).

Tim Antonija Contea je izborio penal nakon što je Boateng igrao rukom u svom šesnaestercu.