0
2
0
Zinedine Zidane (Foto: AFP)
Zinedine Zidane, sportski direktor Real Madrida, u utorak je uživo na djelu gledao Montpellier, vodeću ekipu francuskog prvenstva.
Montpellier je u ogledu 35. kola le Championnata kod kuće odigrao samo 2-2 protiv Eviana, čime je propustio odlijepiti se na osam bodova prednosti na vrhu tabele pred PSG-om, koji ima i susret manje.

Bila je to utakmica u kojoj se ono najzanimljivije događalo u vrlo burnoj završnici. Sudija je zbog niza incidenata u sudijskoj nadoknadi, nakon što je dosudio kazneni udarac za domaću ekipu, pokazao čak četiri crvena kartona, po dva u svakoj momčadi. Nakon šest minuta čekanja za izvođenje najstrože kazne, Souleymane Camara loše je gađao s bijele tačke. Golman Eviana odbranio je njegov udarac, pa su domaćini propustili osvojiti sva tri boda...

U posebnom fokusu Zidanea našla su se dvojica Montpelierovih nogometaša: napadač Olivier Giroud, koji je s 21 pogotkom iz 33 utakmice vodeći strijelac prvenstva, te 22-godišnji ofenzivni veznjak Younes Belhanda, otkriće prvenstva s 12 pogodaka i četiri asistencije.

Obojica su igrali važne uloge i u utorak. Belhanda je u 42. minuti iz penala doveo domaću ekipu u vodstvo, a u sudačkoj nadoknadi je dobio crveni karton. Nakon što su igrači Eviana okrenuli rezultat u svoju korsit 2-1, Giroud je u 84. minuti pogodio za 2-2.

"Morat ćemo još pričekati da vidimo hoće li Montpelier osvojiti naslov prvaka. U nogometu ne možete ništa predvidjeti. Cijela Montpellierova ekipa je dobra, ali Belhanda i Giroud rade izvanredne stvari na terenu", izjavio je veliki Zizou nakon utakmice.